....

Moderator: Lappa

YDNA:
Lancelot
PostPosted: Tue Dec 30, 2014 4:22 pm
Atim wrote:
Myślę, że ta mapka dobrze ilustruje pochodzenie pre-Germanów, czyli Pragermanów:

Image

północny krąg kultur mezolitycznych, archeol. jednostka kulturowa wczesno- i środkowoholoceńska, zw. też kulturą maglemoską, zajmująca obszar niżu północnoeur. od Wysp Brytyjskich po Polskę;
przewodnie formy narzędzi — zbrojniki mikrolityczne: rozmaite odmiany tylczaków, trójkąty równoramienne i in., półtylczaki — występujące w towarzystwie krępych drapaczy; przemysł rogowy i kościany (różnych typów harpuny), plastyka figuralna, bogata ornamentyka geom.; w skład p.k.k.m. wchodzą m.in.: kultura Sværdborg, kultura Duvensee, kultura komornicka, kultura chojnicko-pieńkowska oraz kultury: Broxbourne, Star Carr, De Leien-Wartena, Oldesloe.

Mezolit – środkowy okres epoki kamienia trwający od około 11000 – 7000 p.n.e. na Bliskim Wschodzie i około 8000 – 4800 p.n.e. na terenach Niżu Środkowoeuropejskiego, stanowiący stopniowe przejście od paleolitu do neolitu i związany z postępującymi przemianami klimatycznymi (schyłek zlodowacenia).

-–---------------------------------------

Neolit najwcześniej rozpoczął się w obszarach Izraela, Syrii, Palestyny na początku IX tysiąclecia p.n.e. Później około 8 tys. lat p.n.e. na terenach Turcji, Iraku i Iranu, 7500 lat p.n.e. w Chinach, 7 tys. p.n.e. w Pakistanie i Europie południowo-wschodniej, 6200 lat p.n.e. w Dolinie Gangesu, 5500 lat p.n.e. w Europie Środkowej, 4500 lat p.n.e. w Europie Północnej.

Epoka brazu, za początek epoki brązu przyjmuje się umownie rok 3400 p.n.e., w Europie Południowej 2800 p.n.e., na terenach dzisiejszych wschodnich Niemiec i zachodniej Polski 2200 p.n.e. Koniec epoki brązu przypada na lata 1000–700 p.n.e.

YDNA:
Adam-L74; R1a-YP4700
MtDNA:
H14a
PostPosted: Tue Dec 30, 2014 6:32 pm
Obcy wrote:http://www.forumbiodiversity.com/showthread.php/26917-No-Goths-in-Northern-Russia-or-near-the-Baltic-Seems-so
Na tej stronie jest ta właściwa linka do artykułu o Gotach, niestety nie działa

Jeżeli chodziło o ten artykuł, to raczej mało obiecujący.
Czy ktoś juz ustalił mtDNA wśród Gotów?
......................................
American Journal of Physical Anthropology
Volume 147, Issue 3
March 2012
Pages 341–351
Research Article
Russian ethnic history inferred from mitochondrial DNA diversity
AuthorsIrina Morozova,
Alexey Evsyukov,
Andrey Kon'kov,
Alexandra Grosheva,
Olga Zhukova,
Abstract
With the aim of gaining insight into the genetic history of the Russians, we have studied mitochondrial DNA diversity among a number of modern Russian populations. Polymorphisms in mtDNA markers (HVS-I and restriction sites of the coding region) of populations from 14 regions within present-day European Russia were investigated. Based on analysis of the mitochondrial gene pool geographic structure, we have identified three different elements in it and a vast “intermediate” zone between them. The analysis of the genetic distances from these elements to the European ethnic groups revealed the main causes of the Russian mitochondrial gene pool differentiation. The investigation of this pattern in historic perspective showed that the structure of the mitochondrial gene pool of the present-day Russians largely conforms to the tribal structure of the medieval Slavs who laid the foundation of modern Russians. Our results indicate that the formation of the genetic diversity currently observed among Russians can be traced to the second half of the first millennium A.D., the time of the colonization of the East European Plain by the Slavic tribes. Patterns of diversity are explained by both the impact of the native population of the East European Plain and by genetic differences among the early Slavs. Am J Phys Anthropol , 2012. © 2011Wiley Periodicals, Inc.

PostPosted: Tue Dec 30, 2014 8:21 pm
Namieszałem z góry przepraszam. Autor prac ten sam ale inny artykuł. Nie mogę go w tej chwili znaleźć. To co czytałem było z mapą lokalizacji grobów , zdjęciami ,rysunkami i tabelą mtDNA .

PostPosted: Tue Feb 10, 2015 9:50 pm
Ukazał się nowy raport Pana Doktora Piotra Gwoździa. Polish Y-DNA Clades z datą 21- 01-2105. Czytam z uwagą o R1b-L23EE. Treść ta sama co pięć lat temu.
Myślę że coś jedna się zmieniło od tamtych lat?

PostPosted: Fri Feb 20, 2015 4:34 pm
Myśle że ostatnie odkrycia podbudowało morale Z2103

PostPosted: Fri Apr 17, 2015 7:06 pm
Podobają mi się te obrazki http://s1006.photobucket.com/user/El..._Ware.png.html z tym że l23EE weszło do Polski od strony Węgier.

PostPosted: Wed Aug 12, 2015 6:40 pm
https://www.youtube.com/watch?v=ZATwI8bhLGA

PostPosted: Thu Sep 03, 2015 9:06 am
Pamiętam jeszcze tak niedawno Z2103 traktowano jak bękarta L23 nie mówiąc już o V88.
Teraz na forach czytam Z2103 nasi bracia. To tyko z powodu tego że Z2103 pojawiło się w kutrze Yamna.

PostPosted: Wed Oct 07, 2015 9:26 pm
Przeczytałem artykuł http://eurogenes.blogspot.com.au/2015/1 ... elian.html bo to jednak pośrednio związane z L23EE. Owszem ciekawy, polecam. Żona obiecała mi na geburtstag czapeczkę taką jaką mają panowie siedzący w pierwszym rzędzie na zdjęciu umieszczony w owym artykule. No i te futerały na strzelby
Previous

Return to Język Polski