Haak, Masowa migracja ze stepu źródłem języków indoeurop. (2015)

Moderator: Lappa

YDNA:
Adam-L74; R1a-YP4700
MtDNA:
H14a
PostPosted: Wed Feb 18, 2015 6:47 am
StaryJanusz1945 wrote:
Pewnie, Janusz, jesteś belfreem, gdyż nie lubisz niczego wyjasniać. :lol:
Np. co to jest ten osobnik 142.
Dlaczego podane linki tak długo sie otwierają, że w końcu musiałem zrezygnować - ile mają megów, że przez internetowe bettlenecki polskie nie mogą się przecisnąć?

To jest osobnik 142 - tabela 2 omawianej pracy! Czytałeś cała tą pracę?
I0061 Karelia_HG Russian Mesolithic EHG Yuzhnyy Oleni Ostrov, Karelia, Russia; UzOO74, grave 142, MAE RAS 5773-74 5500-5000 BCE Russia M C1g (formerly C1f) R1a1 341554
Coś jesteś malkontenetem w sprawie linków. Prowadzą do prac o interesującym nas cmentarzysku. U mnie sie otwieraja bardzo szybko.

Odpowiadam, ale nie przyjmuj tego do siebie.
Piszę w związku z innymi doświadczeniami. :cry:
Tak, nie cierpię sadyzmu nauczycielskiego, który pamiętam ze swoich szkół i studiów, a który polega na tym, że uczący przekazuje uczniom wiedzę niezrozumialym slownictwem lub niezrozumialymi symbolami, mając to aroganckie przekonanie, że uczeń POWINIEN wiedzieć i pamiętać, "bo JA to już mówiłem!".
Nie zważa taki nauczyciel na to, że jakiś uczeń nie był na poprzedniej lekcji, że był zaspany lub zmęczony, albo poprostu ma słabą pamięć.
Nazywam to sadyzmem nauczycielskim.
I taka szkoła wydaje niemal tylko debilów.
..........................................................................
Na internetowych forach też pełno mowy skrótami i symbolami (takie angielskojęzyczne skrzywienie), bez wyjaśnień.
A stąd brak postępu wiedzy i zdenerwowanie uczestników.
Czy wiesz, jak długo szukałem w internecie jakiegoś wyjaśnienia, co oznacza ANE, WHG i podobne skróty (i jaka rzeczywistość się za tymi określeniami kryje), gdy je kiedyś, na początku, zapomniałem? Teraz już wiem, ale jednak definicji nie znalazłem. To jest ta arogancja nauczycieli-forowiczów!
Czy po to są fora, by jakiś temat, najeżony własnymi skrótami, dyskutowały tylko dwie "wtajemniczone" osoby?
To samo mówię nauczycielom szkolnym:
Stosując taką metodę nauczania, jesteście odpowiedzialni za tępotę absolwentów!
Previous

Return to Język Polski