Knights Templar

Discussions about relatives, family stories and myths.

YDNA:
R1a
PostPosted: Wed Oct 15, 2014 3:00 am
To jest rozwiazanie - wszystkie atrybuty w jednym miejscu !

The Poor Fellow-Soldiers of Christ and of the Temple of Solomon

- Roza
- 1242 r.
- Zakon
- Krzyz Templariuszy
- Srebrzysto-biala choragiew
- oko opatrznosci
- All Things
- Rycerz
- Miecz sprawiedliwosci
- Szachownia
- Pokora
- Human being
itd.

"Kazdy symbol posiada swoja przeciwwage"

Baphomet

Po wiekach mitów, oszustw, propagandy i dezinformacji po obu stronach tego spektrum, czy możemy w pełni odpowiedzieć na pytanie „Kim jest Baphomet?” Czy jest to symbol Szatana czy duchowego oświecenia? Symbol dobra czy zła? Odpowiedzi leżą w nim samym: jest to jedno i drugie. W egipskiej mitologii, Thot Hermes był siłą mediacyjną pomiędzy dobrem a złem, dbającą o to by żadna z tych sił nie zdobyła przewagi. Baphomet pokazuje wypełnienie tego kosmicznego zadania na małą skalę. Gdy osiągnie się perfekcyjną harmonię wewnątrz siebie, okultyści kierują jedną ręke w górę, drugą w dół i wypowiadają hermetyczne kredo znane im od mileniów: „Jak Powyżej Tak I Na Dole”.

“Diabeł nie istnieje. Jest to fałszywa nazwa wymyślona przez Czarnych Braci do stworzenia jedności w ich ignoranckim nieładzie. Diabeł posiadający [taką jedność] byłby Bogiem… Diabeł, jest historycznie każdym Bogiem którego pewni ludzie nie lubią… Ów wąż, SZATAN, nie jest wrogiem Człowieka, lecz tym który stworzył z nas Bogów, znających Dobro i Zło; rzekł „Poznaj siebie!” i wtajemniczył. Jest „Diabłem” z Księgi Thotha, a jego znakiem jest Baphomet, Obojnak będący hieroglifem mistycznej doskonałości… Jest Życiem i Miłością. Jego literą jest ayin, OKO, więc jest Światłem; jego zodiakiem jest Koziorożec, ten skaczący kozioł którego atrybutem jest Wolność.” 12

Return to Histories and Stories